Opäť je tu obdobie teplých večerov, ktoré nejeden z nás rád trávi príjemným posedením na záhrade či grilovaním. Len ťažko sa dá napodobiť chuť mäsa alebo chleba pečeného na otvorenom ohni, kto by odolal? Tým najnáročnejším odporúčame postaviť si záhradnú kuchyňu, ktorá im umožní prípravu celého menu. Stanú sa tak medzi priateľmi vyhlásenými hostiteľmi.

Cez leto sa rodinný aj spoločenský život sťahuje do záhradných altánkov a ku krbom. Pri plánovaní záhradných stavieb, ako sú vonkajšie kuchyne, sa chcú ľudia často odlíšiť od susedov a zároveň vkusne upraviť okolie svojho obydlia. Samostatná vonkajšia kuchyňa má hneď niekoľko výhod. Originálnym spôsobom skrášli celú záhradu, uľahčí samotné grilovanie a varenie, ale aj upratovanie po ňom. Takýto altánok môže ako útulný priestor slúžiť nielen na romantické večerné či víkendové posedávanie. Otvorte si notebook a využite ho ako vonkajšiu domácu kanceláriu alebo na tvorivé práce detí.

Vizuálna jednota


Nie je to tak dávno, čo bolo prakticky nemožné nájsť malú záhradnú architektúru postavenú zo zámkovej dlažby. Dnes môže byť vďaka unikátnej výrobnej technológii riešením Tehlový kameň, ktorého patina navyše dodáva záhradným stavbám rustikálny či stredomorský šmrnc. Záhradná kuchyňa s masívnym krbom tak môže priamo nadväzovať na dom, chodník alebo môže stáť pod samostatnou pergolou, s ktorými bude tvoriť vizuálne jednotný celok. Navyše, dve úplne rovnaké tehly by ste hľadali len ťažko. Tvarom aj farbou majú pripomínať klasické tehly pálené z hliny, preto je jedinečnosť každej z nich zámerom výrobcu. U zákazníkov je Tehlový kameň obľúbený nielen pre svoj rustikálny vzhľad, ale aj pre výnimočné vlastnosti. Je vysoko odolný voči záťaži, mrazuvzdorný, trvácny, stálofarebný a výrobca garantuje, že sa ani po rokoch, na rozdiel od pálenej tehly, nerozsype. S ostatnými zámkovými dlažbami má, okrem priaznivej ceny, spoločnú len jednu vec – základné komponenty, ktorými sú riečny štrk a drvený kameň.

Kde všade môžete Tehlový kameň použiť:

  • pohodlná záhradná lavička;
  • záhradná kuchyňa, gril, ohnisko;
  • pergola alebo altánok;
  • mostík, fontána, studňa;
  • dlažba, plot, fasáda.

Viac informácií na stránke www.tehlovykamen.sk.

 

text: Ondrej Kotúček
foto: Barabáš Slovensko, s. r. o.

Článok nájdete aj na portále Stavebníctvo a bývanie, ktorá poskytuje aktuálne informácie z oblasti interiérového a produktového dizajnu, individuálnej výstavby, ako aj rekonštrukcií rodinných domov a bytov. Prináša prehľad najnovších realizácií interiérov, stavieb, záhrad a ďalších projektov. Ponúka cenné informácie o stavebných materiáloch a technológie alebo alternatívy znižovania energetickej náročnosti výstavby. Ako prvý na slovenskom trhu sa začal komplexne zaoberať problematikou nízkoenergetického bývania.

odkaz na článok: https://www.stavebnictvoabyvanie.sk/zahrada/rok-v-zahrade/2284-letne-inspiracie-zahradne-stavby-z-tehloveho-kamena